Együtthatás – reprezentációk

  • 2021. szeptember 7. (kedd) 18.00
  • MTA SZAB székház (Somogyi u. 7.)
 

Dr. Pászka Imre (az SZTE BTK nyugalmazott professzora): Együtthatás – reprezentációk. A Kárpát-medence a természet és a történelem műhelyében. I. Kis jégkorszak – létfenntartás; II. Kis jégkorszak – járványok (Belvedere Kiadó)
A köteteket Jancsák Csaba, az MTA SZAB Szociológiai munkabizottság elnöke (SZTE JGYPK) és Dávid Benjámin (doktorandusz SZTE) mutatja be.
 

Nagyon fontos történet- és társadalomtudományi feladatot teljesítve, a Kárpát-medence kis jégkorszak alatti (XIII. és XIX. század közötti) ökológiatörténetének alapvető összefoglalását adja, társadalom-, gazdaság-, életmód- és recepciótörténeti kitekintéssel, nemrég megjelent munkájában Pászka Imre, a Szegedi Tudományegyetem szociológus professzora. Az Együtthatás – reprezentációk című vaskos, összesen mintegy ezeroldalas kiadvány első kötete, a Kárpát-medence a természet és a történelem műhelyében témakörön belül, a kis jégkorszak létfenntartásra vonatkozó társadalmi és gazdasági jelenségeit, míg második darabja a járványok történetét tekinti át. (Magyar Nemzet)

 
Ajánló:
A társas világok kitettségei: együtthatások a jégkorszak és a pestisjárványok idején – Beszélgetés Prof. Dr. Pászka Imrével (u-szeged.hu)
Míg nincs vakcina, a járvány elleni védekezés eszköze – több száz éve – a karantén (u-szeged.hu)
A magyar környezettörténetről szól Pászka Imre értékes műve (Magyar Nemzet)